Energooszczędni

Ekoświadomi = Energooszczędni

Aby zostać energooszczędnym, czyli zużywać mniej prądu i płacić niższe rachunki trzeba najpierw zostać ekoświadomym – dowiedzieć się co i jak każdy z nas może zrobić we własnym domu w celu zmniejszenia zużycia prądu.

W tym celu każdy objęty systemem gospodarowania odpadami Gminy Mielno może wypożyczyć mierniki zużycia energii elektrycznej. Miernik to bardzo proste w użyciu urządzenie, które pozwala zmierzyć ile energii zużywa konkretne urządzenie, lodówka, czajnik, żelazko itd. Mierniki dostępne są w Urzędzie Miejskim w Mielnie, pok. 313. Uwaga – miernik można zarezerwować także telefonicznie pod nr. +94 3459868. Urządzenie można wypożyczyć na okres do 5 dniu począwszy od 2 listopada 2018 r.

Każdy korzystający z miernika otrzyma drobny gadżet lub upominek!

Pracownicy urzędu udzielą Państwu informacji na temat zasad obsługi urządzenia. Ponadto klikając na ten link otrzymają Państwo szczegółową instrukcję jak, krok po kroku, przy użyciu miernika szukać wampirów energetycznych we własnym domu. Znajdziecie tam Państwo proste wzory obliczeń oraz arkusze kalkulacyjne, dzięki którym będziecie wiedzieć ile faktycznie możecie oszczędzić w skali roku. Jest tam wiele praktycznych porad odnośnie wymiany sprzętu na bardziej energooszczędny. Okazuje się, że czasami warto wymienić sprawny sprzęt starszego typu na nowy bardziej energooszczędny.

Oddając swój sprawny sprzęt RTV/AGD do PSZOK jesteś EKO. 

W ramach akcji „Ekoświadomi=Energooszczędni” możesz oddać sprawny sprzęt RTV/AGD do PSZOK w Mielnie. Dzięki temu masz pewność, że nie trafi on po prostu na złom. W ramach zainicjowanej gospodarki w obiegu zamkniętym sprawny sprzęt będzie udostępniany innym mieszkańcom Gminy Mielno, w pierwszej kolejności tym najbardziej potrzebującym. To podwójna korzyść dla środowiska, np.: Kupujesz lodówkę A+, a Twoja stara lodówka klasy A zastąpi inną lodówkę  - wampira klasy D.

Aby zachęcić Państwa do wymiany sprzętu ogłaszamy Konkurs z wartościowymi nagrodami. W konkursie może wziąć udział każdy zameldowany na pobyt stały, kto odda swój stary ale sprawny sprzęt RTV/AGD do PSZOK w Mielnie w okresie między 5 listopada 2018 r. a 30 kwietnia 2019 r. Losowanie nagród odbędzie się w maju 2019 r.

Fundatorem nagród jest Ekoprzedsiębiorstwo Sp. z o.o. w Mielnie. Pula nagród to 5 tys. zł. Szczegóły w regulaminie akcji.

                                                                       
 

ZGŁOSZENIE INSTALACJI PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

obowiązkiem właścicieli nieruchomości.

Zobacz